دانشکده علوم جنگل


كارگاه آموزشي مقايسه تطبيقي مديريت و آموزش جنگل برگزار شد

چهارشنبه 19 مهر 1396

اخبار دانشکده

کارگاه آموزشی مقایسه تطبیقی مدیریت و آموزش جنگل در کشورهای دانمارک و ایران، چهارشنبه 19 مهرماه در تالار خلیج فارس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، برگزار شد.

.

Polos

0bov1

bov2

Bov5Bov4bov3

 .

چهار محقق دانمارکی که به منظور حضور در کارگاه بین المللی مقایسه تطبیقی مدیریت و آموزش جنگل در کشورهای دانمارک و ایران در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان حضور داشتند به ارائه سخنرانی های علمی برای حضار در کارگاه پرداختند.

آقای آروید اسلوث استاد دپارتمان مدیریت منابع طبیعی و علوم زمین دانشگاه کپنهاگ دانمارک سخنرانی خود را با عنوان "نظام آموزشی دانمارک با تاکید بر آموزش تکنیسین‌ها، کارشناسان و کارشناسان ارشد در مدیریت جنگل و چشم اندازهای طبیعی" ارائه کرد.

وی همچنین در خصوص ساختار کلی نظام آموزش عالی دانمارک، اهداف و رویکردهای آموزش بخش جنگل و جنگلداری این کشور به منظور تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص مطالبی بیان کرد.

در ادامه خانم اینکن لارسن درباره "مدیریت چندمنظوره جنگل‌ها" و محصولات غیرچوبی جنگل از قبیل گردشگری، ترسیب کربن و تعدیل آب و هوا، بر لزوم استفاده از دیدگاه نزدیک به طبیعت در مدیریت و بهره‌برداری از جنگل‌های معتدله تاکید کرد.

سپس خانم نورا هانسن از جمعیت حفاظت از طبیعت کشور دانمارک در سخنان خود با عنوان حفاظت، مدیریت و بهسازی زیستگاه‌ها، ضمن تشریح راهبردها و اقدامات انجام شده به منظور حفاظت موثرتر از محیط زیست و منابع طبیعی کشور دانمارک بر لزوم برقراری ارتباط مستمر با مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی بویژه دولت و مجلس و مطالبه گری مردم از نهادهای مسئول تاکید کرد.

در پایان آقای پروفسور پاله مدسن استاد دپارتمان مدیریت منابع طبیعی و علوم زمین دانشگاه کپنهاگ دانمارک در سخنرانی علمی با عنوان جنگل و جنگلداری در دانمارک، 200 سال پس از شروع فرآیند احیاء، گفت: به خاطر بهره‌برداری و تخریب شدید، سطح جنگل‌های دانمارک در اواخر قرن 18 میلادی به کمتر از 3 درصد از مساحت این کشور رسید که با شروع برنامه ملی احیاء جنگل‌ها، ظرف مدت حدود 200 سال سطح جنگل‌ها به حدود 14 درصد از مساحت این کشور افزایش یافت.

در اطلاعیه برگزاری این کارگاه آمده است: بازدید علمی یک روزه در تاریخ 20 مهرماه در جنگل آموزشی و پژوهشی دکتر بهرام نیا نیز برنامه ریزی شده است.

گفتنی است: دانشکده علوم جنگل دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، دپارتمان مدیریت منابع طبیعی و علوم زمین دانشگاه کپنهاگ دانمارک و موسسه تحقیقات جنگلها و مراتع کشور در برگزاری این کارگاه مشارکت داشتند.

بازدید این خبر : 92

لينك هاي مرتبط

. پرخواننده ترين مطلب در اخبار دانشکده:
   برگزاری مراسم کاشت نهال در جنگل آموزشی- پژوهشی دکتر بهرام نیا

جستجو


زبان

زبان دلخواه:

آمار کلی


تعداد کل بازدید: 397156
تعداد بازدید امروز: 164
تعداد کاربران آنلاین: 4

آمار بازدیدکنندگان

در حال حاضر 4 كاربر ميهمان و 0 كاربر عضو برخط.

كاربر ميهمان خوش آمديد ورود.
صفحه اصلی
RSS
سایت اصلی دانشگاه

علوم جنگل | دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
طراحی سایت گروه فناوران شبکه و اطلاعات بیتکو