دانشکده علوم جنگل


جلسه با محوریت کارآفرینی در دانشکده علوم جنگل برگزار شد

يكشنبه 14 آذر 1395

اخبار دانشکده

به مناسبت آغاز هفته پژوهش و فناوری، کارگاه کارآفرینی و فرصتهای شغلی در منابع طبیعی، یکشنبه چهاردهم آذرماه در سالن شهید شهریاری دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.

دکتر شعبان شتائی رییس دانشکده علوم جنگل در این کارگاه گفت: این کارگاه آموزشی با هدف آگاهی و آشنایی دانشجویان با فرصت های شغلی کارآفرینانه و پژوهش محور برگزار شد.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان در این کارگاه گفت: سی و هفت روستای هدف گردشگری در استان گلستان شناخته شده اند که از این میان سیزده روستا مصوبه هیأت دولت را برای سرمایه گذاری در استان دارند.

مهندس رحمان فرمانی افزود: دانشجویان دانشگاهها می توانند در حوزه برگزاری تور، پذیرایی ،اقامت و ... در جنگلهای استان، به اقتصاد دانش بنیان و کارآفرین روی بیاورند و از این طریق برای خود تولید ثروت بکنند.

در ادامه مدیر عامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری گرگان اذعان کرد: جابجایی درخت و درختچه های انتقال یافته به روش روت بال در سطح فضای سبز شهر گرگان از سال 94 انجام شده است.

researchweek

مهندس ستوده نیا یادآور شد: در این راستا می بایست مراحل جابجایی، شناسایی درختان آلوده به آفات و بیماریها، تعیین محل کاشت، تعادل بین تاج و ریشه درختان و... مورد توجه و بازبینی علمی قرار گیرد.

همچنین بازنشسته مرکز تحقیقات منابع طبیعی و امور دام استان گلستان در این کارگاه درباره درختان سرخدار سخنانی ایراد کرد و گفت: جنگلهای منطقه افراتخته، سیاه رودبار و ... در استان گلستان، بهترین رویشگاه درختان سرخدار در استان گلستان هستند.

مهندس محمدرضا لسانی خواهان حفظ و نظارت بیشتر مسئولان از این ذخیره گاههای زیستی شد و افزود: سرخدار به لحاظ اکوبیولوژیکی و استفاده در محصولات چوبی بسیار ارزشمند است.

شایان ذکر است: مهندس لسانی، نویسنده تنها کتاب درباره سرخدار در کشور است.

گفتنی است: در پایان، جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد.

بازدید این خبر : 258

لينك هاي مرتبط

. پرخواننده ترين مطلب در اخبار دانشکده:
   برگزاری مراسم کاشت نهال در جنگل آموزشی- پژوهشی دکتر بهرام نیا

جستجو


زبان

زبان دلخواه:

آمار کلی


تعداد کل بازدید: 407710
تعداد بازدید امروز: 381
تعداد کاربران آنلاین: 1

آمار بازدیدکنندگان

در حال حاضر 1 كاربر ميهمان و 0 كاربر عضو برخط.

كاربر ميهمان خوش آمديد ورود.
صفحه اصلی
RSS
سایت اصلی دانشگاه

علوم جنگل | دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان
طراحی سایت گروه فناوران شبکه و اطلاعات بیتکو